Partner chce zakończyć związek, ale ja nie

Parfois, vous ne voulez pas vous laisser penser que votre partenaire veut mettre fin à la relation . Nous sommes simplement en désaccord avec le fait qu’il est temps de dire au revoir à la personne que nous aimons.

Pleurez – vous? Souffrir? Vous n’avez pas d’appétit, ou juste le contraire – vous mangez trop? Votre concentration a-t-elle diminué de manière significative? Et vous vous posez constamment la même question: que se passera-t-il si mon partenaire veut mettre fin à la relation , mais pas moi?

Actuellement, les relations ne durent pas aussi longtemps qu’avant. La société a changé et, par conséquent, nos relations. Dans le passé, bien que les couples aient connu des moments difficiles, ils ont essayé de faire de leur mieux pour rester ensemble. Le sacramentel « Jusqu’à ce que la mort ne nous sépare pas » a été compris et compris alors littéralement.

Teraz jesteśmy bardziej niezależni, co często sprawia, że ​​jeden z partnerów podejmuje decyzję o zerwaniu związku. Kiedy miłość nie jest już odwzajemniona, stajemy w obliczu trudnej sytuacji. Mamy tendencję do rozmyślania o straconym czasie i możliwych rozwiązaniach. Często nie wyobrażamy sobie życia bez towarzystwa drugiej osoby.

Oznaki, że mój partner chce zakończyć związek

Czy dostrzegasz, że osoba, którą kochasz, nie jest już przy Tobie szczęśliwa? Przedstawimy Ci teraz sześć oznak, które pozwolą Ci, czy Twój partner chce zakończyć związek. Może tak być, nawet jeśli Ci tego nie powie.

  1. Nie szuka już Twojego towarzystwa. Nie jest zainteresowany spędzaniem czasu u Twego boku i nie stara Ci się towarzyszyć. Często podaje Ci jakikolwiek pretekst, żeby wykręcić się z zobowiązania, które wiąże się z byciem razem.
  2. Zmiany w komunikacji. Wasze rozmowy nie są już płynne i swobodne. Często denerwuje się, kiedy starasz się opowiedzieć, co się z Tobą dzieje. Wasza komunikacja praktycznie ogranicza się do „dzień dobry” i „dobranoc”.
  3. Ciągle się z Tobą kłóci. Praktycznie każdy temat jest źródłem niezadowolenia i konfliktu.
  4. Mówi o zmianach. Jeśli mówi Ci o planach, które są związane z dystansem fizycznym, ale nie uwzględnia Ciebie w tych projektach, oznacza to, że nie chce być z tobą.
  5. Zwrot „kocham cię” zniknął z Waszych rozmów. Wyrazy miłości znikają ze słownika i nie pojawiają się nawet w odpowiedzi na Twoje wyznania miłości.
  6. Między Wami jest mniej seksu. Krok po kroku temat seksualny stał się nudny i zauważasz, że Twój partner robi to już tylko po to, aby wypełnić zobowiązanie. Nie ma już jednak kreatywności, która istniała za każdym razem, gdy się kiedyś kochaliście.

Co robić, gdy rzeczywiście partner chce zakończyć związek?

Kiedy miłość ciągle jeszcze istnieje, to normalne, że boimy się rozstania. Trudno jest stawić czoła faktowi, kiedy nagle pojawia się myśl: „mój partner chce zakończyć związek”. Nie jest przecież łatwo pożegnać się z osobą, w której ciągle jeszcze jesteśmy zakochani.

Nie obwiniaj się

Kiedy ktoś chce zrezygnować ze swojego partnera, nie jest to wyłącznie wina drugiej osoby. Najczęściej jest wiele powodów. Bicie się w piersi i obwinianie się zwiększa więc tylko stres i smutek, wywołane przez niechcianą decyzję.

Nie rób negatywnych prognoz

Generalnie, gdy partner chce zakończyć związek, odczuwa się udrękę myślenia, że ​​bez partnera nie będziemy mogli dalej żyć. Nie sposób jednak poznać przyszłości. W rzeczywistości jest wiele par, które po rozstaniu bardzo dobrze sobie poradziły żyjąc w pojedynkę.

Szukaj szczęścia

Koniec związku może być początkiem nowego, jeszcze bardziej satysfakcjonującego etapu. Skup się na działaniach, które sprawiają, że odczuwasz szczęście. Teraz możesz także wznowić plany, które być może poszły w odstawkę ze względu na Twoje zaangażowanie w związek.

Nie zamieniaj się w terapeutę Twojego partnera

Nie chodź za nim, gdy Twój partner chce zakończyć związek

Wszystkie istoty ludzkie mają prawo do swojej wolności i do bycia z ludźmi, których kochają. To jednak nie może odbywać się pod presją. Twój partner nie jest wyjątkiem od tej reguły, a chodzenie za nim lub ściganie go sprawi, że jeszcze bardziej się odsunie.

Kiedy się mówi „Żegnaj”

Musisz mieć świadomość, że żadna para nie ma gwarancji na ciągłość związku i nikt nie może powiedzieć, że tak jest. O wiele lepiej więc będzie pożegnać się niż kurczowo trzymać się uczucia, które nie ma już racji bytu.

Chociaż na początku może pojawić się niska samoocena, pustka, rozpacz, zniechęcenie i niepewność, w miarę upływu czasu nieobecność tej osoby staje się bardziej znośna i życie znowu nabiera znaczenia. Pozwól, aby czas uzdrowił emocjonalne rany, doceń zdobyte doświadczenie i otwórz się na nowe doświadczenia.

Jak wyjaśniliśmy, jeśli uważasz, że „Twój partner chce zakończyć związek”, pamiętaj, że ma do tego prawo. Ma nawet prawo przestać Cię kochać. W tej sytuacji nie możemy utopić teraźniejszości we wspomnieniach z przeszłości. Jeśli historia, którą stworzyłeś, skończyła się, najlepiej będzie po prostu odpuścić.